Cep telefonumdaki sorun batarya kaynaklı mı? Tıkla

Cep telefonlarındaki batarya sorununun sebebi bataryanızın eskimesi kaynaklı olabileceği gibi diğer faktörlerden de kaynaklanabilir.

Cep telefonundaki arızalar: Bu konuda en yaygın sorun cep telefonunun şarj entegresi arızasıdır. Şarj entegresinin arızalı olması cep telefonunuzun şarjının hızlı tükenmesine neden olacaktır. 3 yıl kullanılmış cep telefonlarında sık sık bu soruna rastlanmaktadır. Şayet yeni bir batarya kullanmaya başladığınız halde batarya sorununuz çözülmüyorsa muhtemelen sorun şarj entegresi kaynaklıdır.

Şarj aletlerinden kaynaklı sorunlar: Cep telefonunuzu orijinal şarj aletiyle ya da orijinal şarj aletiyle aynı değerlere sahip kaliteli bir şarj aletiyle şarj etmek çok önemlidir. Orijinal değerlerin üzerinde mAh ve V değerlerine sahip şarj aletleri kullanmak bataryanızın kısa ömürlü olmasına yol açar. Ayrıca arızalanmış bir şarj aleti kullanmak gün içerisinde şarjınızın hızla tükenmesine yol açabilir. Böyle durumlarda başka bir şarj aleti denemek işe yarayabilir.

Bataryadan kaynaklı sorunlar: Deşarj süresinin kısa olmasının en büyük sebebi bataryanın eskimesinden kaynaklıdır. Cep telefonunuzu doğru mAh değerlerine sahip bir şarj aletiyle şarj ettiğiniz takdirde; bataryanızın 1 yıl sonraki performansı azalmakla birlikte size 2 yıl kullanım sağlayacaktır.

 

8 yıllık cep telefonu bataryası sektörü deneyimleri ve istatistiklerimize göre:

Blog'a Dön